Česky | English

Projekty

Projekty opravdu hodně minulé aneb historie za 500 :) Náhled do minulosti díky web.archive.org, jinak by nebylo zhola nic.

gps-maps.info (náhled z web.archive.org) »

Projekt, který vzniknul díky dřívější obchodní politice českého zástupce fy Garmin (naštěstí dnes je již "normální"). Jedná se o free vektorovou mapu České republiky pro mapové GPS přístroje. Největší problém jsou pochopitelně zdrojová data, kterých opravdu není mnoho. Alespoň těch, které jsou poskytovány zdarma. Přesto se ke konci roku 2003 podařila poměrně unikátní věc a to vygenerování vrstevnic na základě tehdy pouze pár týdnů "starých" dat SRTM (naměřených z raketoplánu Endeavour). Přidání mapy z vrstevnicemi k mapám např. z originální edice MapSource bylo a je povážováno za velmi přínosné. Projekt pokračuje i nadále, pořád je co zlepšovat. Ne každému musí vyhovovat komerční mapy, čehož je dokladem počet stažení a to především ze zahraničí.

B.T.S.cz (náhled z web.archive.org) »

Seznam vysílačů českých mobilních operátorů. V roce 2000 jsme navázali na původní databázi p. Baierleho, která v té době již nebyla řadu měsíců aktualizována a vytvořili nové stránky. Velkou předností byla možnost vyhledávání, generování souborů pro off-line prohlížení v několika formátech a v neposlední řadě poměrně slušná administrace. Proto se nám podařilo přidávat nové BTS několikrát týdně, později dokonce denně. V současnosti se již tomuto projektu nikdo nevěnuje (nebo velmi zřídka), všechno má svůj čas - vydrželi jsme to přes 5 let... Převážnou část ve středních a severo-východních Čechách jsem navštívil na kole, což se později zhodnotilo při VFR létání pro slušnou navigaci - i když připouštím, že to je poněkud netradiční, ale funguje to.