Česky | English

Karibik 2012 - Sv. Martin / St. Martin / St. Maarten

Ubytování

O ostrově jsem nevěděl shola nic, kromě toho, že existuje Maho Beach :) Ostatně ruku na srdce, kdo ví víc.. Prakticky jsem ověřil, že leckdy ani jméno ostrova nestačí. Až při zmínění fotografií přistávajících wide body letadel nad hlavami lidí na pláži se situace vyjasní. Jsem pevně přesvědčen, že to zná a někdy viděl každý. Ať to přišlo do mailu nebo kdekoliv jinde.

Až na to, že jsme měli objednané letenky, tak situace na začátku byla naprosto stejná. Bydlení jsem začal řešit až po jisté době. Přeci jen času bylo stále dost. Poměrně rychle se ukázalo, že úplně levná záležitost to nebude. Postupně jsem se propracoval přes hotely, bungalovy, až po ubytování v soukromí - přímo od majitelů.

Nebudu zmiňovat veškeré dění, to by bylo opravdu na dlouho. Došlo i na takové "úchylnosti" jako náčrtek situačního plánku reality podle fotografií a jiných indicií.. Přeci jen, nějaká představu toho co chceme (a za jaké peníze) existovala. Když už jsme vybrali ubytování, které se nám všem zamlouvalo a již probíhala domluva s majitelem, tak se z čistého nebe objevilo ještě něco lepšího.

Vila

Zkusil jsem "čistě" ze zvídavosti poslat dotaz, moc se mi totiž nezdála cena, ta byla sice stejná jako jsme měli, ale podezřele nízká na podobnou odpovídající úroveň. Měli jsme neskutečné štěstí. Jak se ukázalo, tak se jednalo o zaváděcí cenu a dokonce termín byl volný. Nebylo co řešit.. Tím jsme se stali šťastnými nájemci Stefana :)

Vila se nachází v kopci s výhledem na moře směrem na Svatého Barloměje, takže žádný hotelový resort na pláži. Spolu s několika okolními vilami to tvoří jistý uzavřený komplex. Příjezd je přes bránu, takže bez jakýchkoliv problémů z hlediska bezpečnosti. Jeden den se mi podařilo nechat peněženku za oknem auta a druhý den ráno jsem ji tam i našel v původní podobě (narozdíl od jistého zážitku na pláži..).

Vila, měsíc při východu slunce

Abych byl úplně přesný, tak se jednalo o polovinu dvou patrové vily, kompletně zařízené a vybavené. Což jsme samozřejmě nevěděli, takže se vezly některé věci zbytečně. Např. velké osušky na pláž, které nám v průběhu pobytu vyměněny za nové. Zkrátka pomalu hotelové služby.

Vila, východ slunce

Nahoře je místnost s pračkou, WC a velký "open space" prostor - obývák, kuchyně, barový stůl, .. A také terasa, kde jsme strávili nemálo času. Východ slunce z ní vypadá takto.

Hodiny na stěně

Vila je vybavena vkusně, i funkčně. V obýváku visí na stěně vtipně dvoje hodiny. Jedny ukazují místní čas, druhé jsou asi (předpokládám) pokaždé přestavěny na čas nájemce.. Za nás logicky středoevropský. Po mírném vylepšení to už bylo dokonalé :)

Výhled na moře

Za "bílého" dne je výhled na moře přes zahradu a bazén. Nad sezením na terase je logicky k dispozici na obranu před sluncem "cukrárna" (markýza). Při kombinaci její žluté barvy a modrých ručníků fotka jak do katalogu CK :)

Vila a bazén

V dolním patře je koupelna s WC a 2 ložnice, z kterých je přístup na venkovní dřevěnou terasu a dále k bazénu s pergolou. Ten je sice "sharován" pro 4 stejné vily, ale za celý náš pobyt jsme se tam koupali jenom my.

Aquabely..

Aquabely? Who is who? Kdo je kdo?

Holky a kytky

Na zahradě a kolem vily byly k vidění samé (krásné) květin(k)y :)

Kytky detailně

A ještě detail (makro) na ty kytky..

« zpět