Česky | English

Karibik 2012 - Philipsburg (St. Maarten)

Ostrov Sv. Martina je rozdělen přibližně v poměru 60/40 na severní část francouzskou (hl. město Marigot) a jižní část holandskou (hl. město Philipsburg). Hodně orientačně jsou uprostřed kopce a kolem dokola jedna silnice. Hranice je na silnici samozřejmě vyznačna, ale to je tak všechno.

Philipsburg

Na jiho-východní části ostrova, která je "živější", leží hlavní město holandské části - Philipsburg. Zahlédl jsem zde fast foody McDonald a Burger King. Ani jeden jsme nenavštívili, tak nemohu pořádně sloužit. Pouze co jsem viděl na reklamách - McFish (nebo nějaký podobný název) za 2.99$.

Freedom of the Seas

Také v tomto městě je dominantou přístav, ale pro poněkud větší lodičky.. Každý čtvrtek by zde měla být k vidění svého času největší osobní loď světa "Freedom of the Seas". Já měl ve čtvrtek individuální program na Sabě a Sv. Bartoloměji, takže jsem ji neviděl. Karlovi a holkám se to poštěstilo. Takto vypadá v přístavu.

Disney Fantasy

Přepokládám ale, že loď "Disney Fantasy" (kterou jsem již viděl) nebude o moc menší. Upozornil bych na vodní tobogán mezi komíny (průhledná roura). Podařilo se nám natrefit na jakousi cestu (vedoucí k nějaké soukromé vile na kopci), z které se naskýtá takovýto pohled na přístav.

Philipsburg (St. Maarten)

A také na vlastní město Philipsburg, záliv "Great Bay" a "Salt Pond" v pozadí (v překladu solný rybník).

Philipsburg Great Bay

Pohled přesně obrácený.

Philipsburg mapa

V centru města, na kolonádě vedle pláže (kousek od budovy soudního dvora), je přímo součástí ulice/chodníku mapa celého ostrova.

Guavaberry shop

V postranní uličce se nachází Guavaberry shop prodávající prvotřídní karibský rum (přivezli jsme si do CZ) a likéry. Ochutnávka samozřejmostí, což je vidět i na vysmátých děvčatech..

Karaoke show - děvčata a místní pirát

Zda-li živé vystoupení s místním novodobým pirátem bylo z kategorie Karaoke show a zda bylo před nebo po ochutnávce rumu, jsem se nedozvěděl. Děvčata jsou stále vysmátá, tak nevim..

Piráti ve Philipsburgu

Zdá se, že došlo i na setkání s vysněným pirátem :)

Pirates in paradise

Ostatně ty jsou téměř všude (tady i v ženském vydání)..

Philipsburg - silnoproud Philipsburg - slaboproud Philipsburg - rozvod vody

Na odlehčenou pro tentokrát něco z technického koutku. Proč hledat problémy, tam kde nejsou. V jednoduchosti je síla..

Air Lekkerbek Bar

Na výjezdu z města je takovýto krásný bar čepující Heineken. Jedná se o letadlo NAMC YS-11, původně patřící společnosti Winair, registrace PJ-WIK.

Air Lekkerbek Bar

Tak my letíme dále. Bye, bye..

« zpět