Česky | English

Karibik 2012 - Dopravní uzly (menšího významu) | Sv. Martin

Něco málo slov a fotografií také k dopravním uzlům jinde nezmíněným, tj. menšího rozsahu a významu. Nechce se mi říkat přímo lokálního.

Letiště Grand Case (SFG)

Na ostrově se nacházejí 2 letiště, toto je to druhé, menší a téměř neznámé. O provoz se starají především francouzské společnosti zajišťující pravidelné spojení s dalšími ostrovy náležící Francii (St. Barth, Gaudeloupe, Martinique) a občas nějaký privátní let.

Letiště Grand Case

Bydleli jsme asi 2 km od něj, takže jsem ho několikrát navštívil. Také jsem ho zvolil jako cílové (návratové) z mého celodenní výletu po okolních ostrovech Saba a Sv. Bartoloměj.

Letiště Grand Case - ATR

Délka dráhy 12/30 je 1200 m, největší letadlo zde přistávající do velikosti ATR72.

Letiště Grand Case Letiště Grand Case

Část letiště je obklopena močálem, takže není problém potkat takovéto potvůrky vyhřívající se nebo přecházející silnici z parkoviště.

Piper Cherokee Ancher (N5352F)

Téměř výhradně se přistává na dráhu 12, tento po větru přistávající privátní Piper Cherokee Ancher (N5352F) byl vyjímkou. Okolní kulisa dokresluje pohodovost tohoto místa :)

Oyster Pond

Velmi pěkný přístav s jachtami "chudších obyvatel této planety". Už podle skladby obydlí v okolí je zřejmé, že se jedná o luxusnější část ostrova. Na samém "cípu" přístavu stojí několika hvězdičkový resort - nic pro nás :)

Oyster Pond přístav

Přístav se nachází přímo na hranici obou částí (NL - FR) ostrova. Toto je také výchozí místo pro leckteré aktivity spojené s lodní přepravou, ať už se jedná o nějaké chartrové výlety nebo pravidelnou dopravu na ostrov Svatého Bartoloměje.

Oyster Pond přístav

Majitelé ("richmani") tohoto člunu.. Aha pardon, to jsem já s Karlem, takže třeba v budoucnu :) Každopádně mě to nadchlo, zdá se že nejen v letectví jsou důležité části ztrojnásobeny. Nebo skuteční majitelé jsou matematicky založení a milovnící teorie pravděpodobnosti. Tento člun na širém moři z důvodu závady na motoru opravdu těžko skončí.. Každopádně lyžovat za ním se musí parádně.

Oyster Pond hotel

Ubytování není vždy přímo u vody, ale např. jako tento hotel přímo v kopci. Pohled na přístav a moře asi taky stojí za to.

Oyster Pond příjezd

A že příjezd (z obou stran) do Oyster Pondu není zrovna po vrstevnici Vám mohu garantovat na 100% :)

« zpět