Česky | English

Karibik 2012 - okolní ostrovy

Saba, Svatý Bartoloměj (St. Barth)

Jako příznivec létání všeho druhu jsem se logicky nemohl spokojit pouze se známou pláží Maho beach přímo na ostrově. Obzvláště, když hned sousední ostrovy jsou Saba a St. Barth :) To jsou jména taktéž známá, ale výrazně méně, než ostrov Sv. Martina. Přesto kdo je podobně "postižen", tak je patrně už doma..

Letiště na obou ostrovech patří údajně k nejnebezpečnějším na světě (řazení je různé, ale většinu vždy v TOP 10). Řekl bych, že ani na jednom se chyby neodpouští. Některé zdroje uvádějí, že letiště na Sabě (nejkratší dráha na světě s pravidelným provozem - 396 m) je dokonce nejnebezpečnější. Paradoxně mnoho lidí naopak nemusí přístání na St. Barts, obzvláště na dráhu 10. Občas se to úplně nezadaří :) Stačí na youtube.com zadat "st barts runway overrun", "st barth landing" nebo něco obdobného.

Doporučuji toto poměrně zdařile sestříhané video:
St. Barth na youtube.com

Zkusit se má všechno, hlavně když už se člověk v těchto končinách nachází.. Proto jsem si v předstihu koupil letenky na obě dvě letiště :) Jistě to bude nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k tomu, že pro obě letiště je vyžadována speciální pilotní kvalifikace, tak vlka bát se nebudem. Přesto to žena s díky odmítla, bude mít (nebo spíš já) individuální program..

« zpět