Česky | English

Karibik 2012 - začátek

Přátelé, kamarádi, známý i ostatní zbloudilci,

Někdy na podzim roku 2011, po krátké a především úspěšné otočce na Lanzarote (všech 6 segmentů cesty - Ryanair - se podařilo bez ztráty navazujícího letu), nastala doba přemýšlet o dalším výletu. Jak to tak bývá, vše šlo nějak rychleji, než kdokoliv předpokládal a cesta začala dostávat konkrétnější podobu. První levné letenky se objevily do Dominikánské republiky. Takže lokalita byla skoro jasná - Karibik. Tuto nabídku jsme ale poměrně rychle z nejrůznějších důvodů "přeskočili".

A vyplatilo se počkat, i když byla lákavá. Běhěm pár dní se totiž objevila akce 1+1 zdarma od Air Caraibes: Paříž Orly (ORY) - Svatý Martin (SXM) a zpět za 620 EUR pro dva. Je jasné, že bylo rozhodnuto, to se neodmítá :) Ano uznávám, nejde o něco extra, lokalita ostrova Svatého Martina, letiště Princezny Juliany a pláž Maho beach jsou více než "profláklé" pojmy a zná je téměř každý (minimálně z fotografií), ale stoupnout si na pláž pod přistávající wide-body osobně pár metrů nad hlavou nebo se držet plotu pár metrů za motory startujícího Jumba jinde prostě zažít nejde. To je prostě atrakce a zážitek napořád, ať si každý říká co chce. Jednou za život určitě.

Protože takovýto "air-trip" není (alespoň pro nás) na denním pořádku, je trochu dále než cesty po Evropě, tak bylo potřeba lecos zjistit, přečíst, prostudovat a co já vím co ještě. Nějaký čas to samozřejmě zabralo, nejsem žádný písmák nebo spisovatel, ale přesto jsem se rozhodl začít sepisovat nějaké "paměti". Třeba bude něco z toho užitečné i pro další.

« zpět