Česky | English

Karibik 2012 - platba zálohy ubytování (1/3)

BANKA - I.

Začátek ráno, odjezd směr zaměstnání. Přibližně v polovině cesty krátká (původně) zastávka v pobočce ČS, as, kde se nechá rozumně zaparkovat a jednak tam nebývají lidi. Vstupuji, koukám kolem sebe lidi, shlédnu info na "big LCD TV" o průměrné době čekání - nějaké 2 min (cha, cha), přistupuji k výhernímu automatu a odebírám lístek s pořadovým číslem a vydávám se usadit. Poté koukám na lístek - "počet lidí před Vámi: 5". To je ok, asi tolik stolků/přepážek má tato pobočka. Nicméně postarší pán důchodového věku sedící vedle začíná bý-ti mírně hlasitý.. Koukám, že u tří stolků svítí červené "X", jeden ma zmatečné číslo 004 a poslední.. Ano tušíte správně - to je ten jediný, který funguje.

Paní u pokladní přepážky (říkejme ji třeba prepážka nula) začíná cítit vzrustající napětí klientů (no řekněme si to na rovinu - nasranost) a snaží se pomoci. 2 kolegyně se zaučují, proto tam mají na výpomoc nějakou další kolegyni z jiné pobočky, které se ovšem nedaří dostat a přihlásit do systému. Čím to se neví, každopádně celá síť je asi někde jinde, než by být měla.. Paní pokladní cosi vyřizuje s jednou dámou, ostatní čekáme. Z nějakého důvodu se začíná odbavovat i u dalších dvou přepážek.

Ve chvílích volna prohlížím pobočku, na pokladně je samolepka "nově pro Vás směnárenské služby na této pobočce". Možná, že to není přesně, ale v tomto duchu to bylo. To mě dává pocit jistoty a bezpečí, že $$$ mít budou. Přeci jen to je velesvětové platidlo :) Přestává mě bavit čekat a jsem odhodlán přeptat se na pokladně po vyřízení zmíněné nešťastnice, která platila hotově loňské stavební spoření (moc to nechápu, ale budiž..), zda mají $$$. Mezi tím se mě logicky dostala řada.

Přicházím ke stolku, kde sedí urostlý chapík se slečnou/paní za zády (patrně jedna z těch co se zaučuje). Řikám co potřebuji, ptám se zda mají $$$. Odpovědí je dotaz na obnos, říkám že asi 500$, říká že ano. Mezitím najde můj účet a přeptává se, zda opravdu zrušit nebo jenom vybrat. Sděluji, že obojí naráz. Následují asi 2-3 minuty klapání do klávesnice s občasným pohybem myši po stole. Pak vtipkuje, zda to chci v jednodolarových neoznačených bankovkách, říkám že se spokojim se stodolarovkami. Spočítá to asi na 507$, ptá se zda to ev. chci vyplatit v korunách. Důrazněji říkám, že určitě ne. Zvedá se a jde se přeptat na pokladnu. Mezi tím mě dochází, že to nebude celé číslo, tak navrhuji, že mě stačí 500 USD a zbytek v CZK. Je nějaký lehce nevrlý a že to jde zjistit. Vrací se - no a? Ano je to tak, omlouvá se, $$$ nemají :( Na konci roku je odvedli, prý o ně nebyl zájem a že mě to může dát v EUR. To už začínám být nevrlý pro změnu já a asi po třetí mu říkám, že chci USD a nic jiného mě nezajímá. Nemá. Tak se ještě přeptávám, zda budou v Dejvicích - "určitě ano, tam je velká pobočka". Děkuji (za nic) a odcházím středem.. V řiťi asi jenom 45 min :)

« zpět