Česky | English

Karibik 2012 - cesta SXM-ORY-CDG-PRG

Paříž (CDG) - Praha (PRG)

Přesun mezi letišti v Paříži (ORY>CDG) proběhl bez problémů, opět busem Air France (Les Cars). Oběd byl u Mc, poměrně chutná plněná ciabata a kafe (dohromady 6.5 EUR?). To zatím do CZ nedorazilo. Nic mimořádného se v době čekání na let do Prahy nestalo. Snad jen mírně aprílové počasí v podobě srážek a následného slunce v několika opakováních. U gate se nám podařilo obsadit stolek a 4 křesla okolo, ideální místo na poslední partičku kanasty :)

Boeing 737 KLM (PH-BXA) retro

Odlet byl asi o 15 minut zpožděný, dle slov kapitána kvůli hustému provozu, zmínil asi 10 letadel. Něco takového jsem i napočítal. Asi 6 přistání a 4 odlety (nebo obráceně). Jedním z nich byl i Boeing 737 KLM (PH-BXA) v nádherném retro provedení (jak jsem zjistil později, tak v Praze byla tento den Dakota DC3 na propagačním letu ve stejném livery).

Fronta na odletu (CDG)

I ostatní čekali ve frontě. Airbus Turkish (druhý, již odbočující) se nás sice snažil přeskočit, ale marně :)

Boeing 737 Smartwings

Pár minut po nás směroval do Prahy také český Boeing 737 smartwings.com (Travel Service).

Pohled na část letiště CDG po startu

Po startu z dráhy 27L byla vidět část letiště CDG. Po hodině letu začalo přiblížení a přistání na dráhu 13 v Praze (resp. nově 12, nemůžu si zvyknout) z důvodu prací na hlavní pražské dráze 24/06. Počasí relativně přálo, každý den se takto nepřistává (já poprvé nebo podruhé), tak následuje několik fotografií českých krajin..

Slaný

..Slaný (v pozadí kopec Říp)..

Buštěhrad

..Buštěhrad..

Lidice

..Lidice..

Památník Lidice

..Památník Lidice..

Boeing 737 (OK-XGB) retro livery

Po přistání a pojíždění ke stojánce terminálu T2 jsme minuli Boeing 737 ČSA (OK-XGB) takéž v retro modrém provedení (50. léta).

Eva v kokpitu A319

Závěrečné foto musí být logicky z kokpitu po posledním letu, jak jinak :) Pro tentokrát ho zajišťoval Airbus A319, společnosti easyJet, registrace G-EZFA. Doba leta byla cca 1:20 hod.

Nezazvonil zvonec, přesto byl tímto pohádkové dovolené konec :(

« zpět